RSS Feed

Ľuboš Ferus, obvinený z vraždy bosa Sýkoru, je vo väzbe

0

Máj 16, 2013 by admin

Súd sa obáva, že by mohol utiecť.

BRATISLAVA, 16.05.2013 19:52 | TV Markíza / sita, mg

Ľuboša Ferus, ktorý je obvinený v kauze vraždy pôvodného bosa skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru v roku 1997, zobral súd do väzby.

 

Potvrdil to jeho obhajca Ladislav Kuruc po skončení výsluchu Ferusa pred senátom Okresného súdu Bratislava I.

 

Ľuboš Ferus

Ferus je políciou považovaný za bosa nitrianskeho podsvetia. Obvinený je z vraždy Miroslava Sýkoru.
(Foto: SITA)

Prokurátor navrhoval všetky tri dôvody väzby, súd akceptoval len väzbu z obavy pred možným útekom. „Podľa nášho názoru neexistujú konkrétne skutočnosti, ktoré by zakladali takúto obavu aj s prihliadnutím na to, že je stíhaný v prípade poškodeného Petra Č. (staršie obvinenie – pozn. ) a plní všetky podmienky – tam ho súd do väzby nezobral,“ povedal Kuruc.

Podali sťažnosť

Proti verdiktu o väzbe podali sťažnosť, o ktorej rozhodne krajský súd. Vinu v kauze Sýkorovej vraždy Ferus podľa svojho obhajcu popiera. Obvineniu zo starej vraždy okrem neho čelia ďalší traja muži, o ktorých väzbe sa ešte rozhoduje.

Ferus je políciou považovaný za bosa nitrianskeho podsvetia.

Už dlhšie stíhaný aj za údajný podiel na vražde Petra Čongrádyho z roku 2004, pričom v tomto prípade ho súdy nevzali do väzby.

Čongrádyho zastrelili samopalmi 9. septembra 2004 dvaja páchatelia v kuklách pred pizzeriou na Pečnianskej ulici v bratislavskej Petržalke.


0 comments »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>