RSS Feed

Megaproces s piťovcami sa začal: Zradil ich jeden z nich, môže im zlomiť väzy

0

August 13, 2013 by admin

Obžalobu na 17-ich členov tejto skupiny čítali dve hodiny. Piťovcov pochováva najmä výpoveď Viktora Macejáka, ktorý sa s nimi podľa obžaloby na skutkoch podieľal.

Založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, nedovolená výroba drog, ich distribúcia, vyberanie výpalného aj nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami! To sú skutky, ktorých sa podľa prokurátora dopustili piťovci.

Piťovci podľa obžaloby pôsobili v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. Bos Juraj Ondrejčák alias Piťo a jeho kumpáni zabezpečovali peniaze z výpalného, predaja drog. Všetko podľa hierarchie v skupine. Iní zaobstarávali zbrane či výbušné systémy. Ďalší robili ochrankárov. Prokurátor tvrdí, že si vytypovali aj priváty, kde ženy poskytovali erotické služby a žiadali od nich peniaze za poskytovanie ochrany.

Juraj Ondrejčák alias Piťo

Ďalších 8 fotografií v galérii.

Juraj Ondrejčák alias PiťoAutor: mp, anc

Obžaloba im pripisuje aj zapálenie stánku s kebabom, keď chceli majiteľov donútiť k plateniu výpalného. Takto mali donútiť aj majiteľa požičovne náradia. Podpálili aj prevádzku letného grilu v Hlohovci. Iných prokurátor viní, že zabezpečovali kokaín, pervitín a metamfetamín a ďalej predávali. Obžaloba opisuje, že sa na niektorých skutkoch podieľal tiež Viktor Maceják, ktorý v megaprocese piťovcov svedčí. Nikde v nej sa však nepíše, že ide o svedka. Práve toto namietali viacerí advokáti. Prokurátor navrhol, aby bol Piťo vypočutý až ako posedný a výsluch chce začať „najslabším článkom“ partie. Obhajcovia piťovcov to namietali. Senát o poradí výsluchov rozhodne dnes.

Prokurátor o Piťovi:

- Založil zločineckú skupinu, ktorá pôsobila v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. Koordinoval a usmerňoval podriadených, ktorí plnili jeho úlohy. Mesačne mu odovzdávali časť peňazí, ktoré získali páchaním trestnej činnosti.

- Od presne nezisteného dátumu až do jeho zadržania prostredníctvom Tomáša Bieloviča prezývaného Vajce a Jozefa Hricu zadovažoval nezistené množstvo konope a prechovával ho v búdke pri jeho dome v Lamači. Búdka slúžila ako strážnica a strážnik Vajce z nej mal dávať pozor, kto „sa motá“ okolo domu. V deň razie 15. novembra 2011 policajti v strážnici našli 4 443 mg konope, čo podľa expertíz zodpovedá 28 – 44 dávkam. Konope sa snažil Vajce spláchnuť do záchoda.

V súdnej sieni strážili piťovcov kukláči.

Ďalších 8 fotografií v galérii.

V súdnej sieni strážili piťovcov kukláči.Autor: mp, anc

- V presne nezistený deň sa večer stretol na čerpacej stanici v Bratislave s Viktorom Macejákom a obžalovaným Igorom Dvorským. Poveril ich, aby nechali vybuchnúť dom a zapáliť autá Róberta Trajkova alias Netvora zo skupiny sýkorovcov. Tak, aby bolo všetko vykonané naraz a pod značkou „piťovci“. Zabezpečil im výbušninu, ktorú mal Maceják prevziať od obžalovaného Rastislava Horvátha prezývaného Obelix.

- V presne nezistený deň sa večer stretol na čerpacej stanici v Bratislave s Viktorom Macejákom a obžalovaným Igorom Dvorským. Rovnako ich poveril, aby podpálili autá ľuďom spolupracujúcim s Netvorom a Igorom Skalickým od sýkorovcov. Prikázal, aby všetko bolo vykonané naraz pod značkou ich skupiny „piťovci“.

Pojednávanie s Piťovcami na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.

Ďalších 8 fotografií v galérii.

Pojednávanie s Piťovcami na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.Autor: Marián Peiger, Nový Čas

Piťovci v číslach

- spis má 21 zväzkov a vyše 7-tisíc strán

- vypočuli už vyše 100 ľudí

- obžaloba má 144 strán

- obžalobu čítali takmer 2 hodiny

- 19 obžalovaných

- jeden sa však priznal

- prokurátor ich viní z 19 skutkov

Viktor Maceják

Ďalších 8 fotografií v galérii.

Viktor MacejákAutor: mp, anc

 


0 comments »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>