RSS Feed

Viliam Mišenka – polícia 3:0! Zrušili mu obvinenie z lúpeže!

0

August 14, 2013 by admin

Len 15 dní! Presne taký čas boli Viliam Mišenka, Karol Mello a Štefan Borko obvinení z lúpeže.

Námestník topoľčianskej okresnej prokuratúry obvinenie vyšetrovateľa totiž zrušil. Dôvodom je, že ho považuje za nezákonné a neopodstatnené. Tento rok v marci Mišenku právoplatne oslobodili v kauze krádež peňazí z nitrianskej VÚB. V januári ho zas oslobodili v prípade vraždy jeho synovca Jozefa. Mišenka tak vedie nad súdmi, prokuratúrami a políciou 3:0.
Viliam Mišenka sedí vo väzbe pre obvinenie z vraždy Čongrádyho.

V roku 1996 sa vlámali do rodinného domu v pokojnej časti Topoľčian dvaja muži a zaútočili na dcéru majiteľov nehnuteľnosti. Pýtali sa jej, kde sú peniaze. Jeden z nich ju začal obchytkávať, a tak skrýšu prezradila. Zo spálne vzali 800-tisíc korún (26 555 €). V polovici júla z tohto činu vyšetrovateľ obvinil Viliama Mišenku, Karola Mella a Štefana Borka. Trio usvedčuje svedok, ktorý proti nim vypovedá aj v prípade popravy Petra Čongrádyho alias Čongiho zo septembra 2004. Ten uviedol, že sa o lúpeži rozprával s Mišenkom. „Povedal mi, že on dal tip na lúpež Mellovi,“ spomenul vyšetrovateľovi s tým, že neskôr sa dozvedel, že v dome bol aj Borko.

Policajti sa opierali aj o znalecký posudok psychologičky, podľa ktorej je svedkova výpoveď dôveryhodná. Prokurátor však upozornil na rozpory medzi jeho výpoveďami a výpoveďou poškodenej dcéry. Jej slová označil znalec – psychológ za dôveryhodné ešte v roku 1996. Prokurátor sa odvolal na „judikatúru, podľa ktorej sa znalec má vyjadrovať k povahovým črtám obvineného, ktoré majú vplyv na dôveryhodnosť svedka, či poškodeného, nie však k tomu, či je výpoveď dôveryhodná.“  Prokurátor zrušil obvinenia aj preto, že stáli len na výpovedi svedka, ktorý sa lúpeže nezúčastnil a o skutočnostiach sa dozvedel len z počutia.

Tieto obvinenia im ešte ostaliViliam Mišenka

  • výbuch v topoľčianskej firme, pri ktorom zomrel človek a ďalší boli zranení
  • vražda Jozefa Gudábu
  • vražda Františka Marka
  • vražda Jána Krišku
  • vražda bosa Petra Čongrádyho

Karol Mello

  • vražda v Moste pri Bratislave
  • vražda Jozefa Gudábu
  • vražda Františka Marka

Štefan Borko

  • vražda bosa Petra Čongrádyho

0 comments »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>