RSS Feed

Vypovedal Piťov najbližší, Gaťo: Našu partiu spájajú drahé autá!

0

August 15, 2013 by admin

Na súde vypovedali najvernejší muži Juraja Ondrejčáka alias Piťa.

Vypovedal Piťov najbližší, Gaťo: Našu partiu spájajú drahé autá!

Matej Šalaga prezývaný Gaťo
Autor: anc

Spoločné záujmy, športové aktivity, historické vozidlá vojenskej techniky či klub Mercedes G spájajú podľa obžalovaného Mateja Šalagu alias Gaťa viacerých chlapov z partie, ktorá stojí pred súdom. Usvedčuje ich najmä Viktor Maceják, hoci sa v obžalobe spomína ako človek, ktorý sa s piťovcami podieľal na páchaní trestnej činnosti, na lavici obžalovaných nesedí.

Prokurátor označuje Mateja Šalagu prezývaného Gaťo za osobu, ktorá priamo podliehala šéfovi Jurajovi Ondrejčákovi. Obžaloba uvádza, že ho na stretnutia s podnikateľmi, od ktorých vyberali výpalné, sprevádzali dvaja ochrankári. Gaťo na súde vyhlásil, že sa žiadnej trestnej činnosti nedopustil. „Ondrejčák je môj kamarát, poznáme sa z vojenskej akadémie, kde sme študovali. Stretávali sme sa spolu každý deň, poznám jeho rodinu, máme veľa spoločných záujmov, športové aktivity či historické vozidlá vojenskej techniky,“ opisoval vzťah k Piťovi s tým, že mu nikto nedával pokyny a ani on nikomu nedával príkazy. S druhým mužom blízkym Piťovi, Andrejom Očenášom alias Jazvecom, sa Gaťo pozná z Lamača. „Máme spoločné aktivity v Občianskom združení Mercedes G klub,“ spomenul.

Andrej Očenáš alias Jazvec

Andrej Očenáš alias JazvecAutor: anc Jazvec podľa obžaloby vyberal zisk z trestnej činnosti v nitrianskom regióne. „V celej obžalobe však nie sú uvedené žiadne skutky, ktorých by som sa mal dopustiť, tak neviem, k čomu by som sa mal vyjadriť. Jediné, čo môžem povedať, je, že nemám vedomosť o trestnej činnosti v Nitre,“ vyhlásil.Prokurátor v pondelok predniesol obžalobu na partiu piťovcov z 19-ich skutkov, napríklad zo založenia zločineckej skupiny, za drogovú trestnú činnosť, vyberanie výpalného či nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami.


0 comments »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>