RSS Feed

Údajného objednávateľa vraždy pri Jahodnej do väzby nevzali

0

August 20, 2013 by admin

Radovan V. na odvolacom konaní 20. augusta 2013

(TOPKY SK) Radovan V., ktorý si podľa polície objednal vraždu muža na ceste z Jahodnej do Košíc, bude na ďalšie výsledky vyšetrovania čakať na slobode. Po tom, čo o žiadosti prokurátora o jeho väzobné stíhanie nevyhovel sudca Špecializovaného trestného súdu, dnes toto rozhodnutie potvrdil aj senát Najvyššieho súdu SR.

“Nie je dostatok dôkazov na to, aby bolo skutočne dôvodné podozrenie, že práve tento skutok spáchal práve obvinený,” povedala predsedníčka senátu, ktorý zamietol sťažnosť prokurátora voči rozhodnutiu špecializovaného súdu. Podľa polície si vraždu, ktorá sa skončila neúspešným pokusom, objednal 34-ročný Radovan V. a obeťou mala byť osoba, ktorej dlží peniaze.

Po neúspešnom pokuse vykonávateľ vraždy ušiel, polícia po ňom už pátra. Vykonávateľom vraždy mal byť 36-ročný Róbert N., ktorý je známou osobou v košickom podsvetí. Polícia zistila, že poškodeného sa pokúsil zastreliť samopalom, ktorý mal v nelegálnej držbe. “Počas jazdy sa šofér auta, v ktorom bol aj Róbert N., dostal na úroveň auta poškodeného a Róbert N. vystrelil. Nespôsobil mu však smrteľné zranenia a poškodenému sa podarilo autom ujsť, neskôr z auta vyskočiť a utiecť do lesa,” opísala priebeh udalosti policajná hovorkyňa Andrea Dobiášová. Po Róbertovi N. polícia stále pátra.

“Nebudem komentovať,” povedal po rozhodnutí súdu prokurátor. Radovan V. povedal, že rozsudok je správny, pretože je nevinný. Polícia voči nemu údajne nemá priamy dôkaz, len reťaz nepriamych dôkazov. O tom, že je objednávateľom vraždy, mal Róbert N. povedať Gabrielovi H., teda šoférovi auta, ktoré po neúspešnom pokuse o vraždu, havarovalo.


0 comments »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>