RSS Feed

Ferus hovoril, že je z SIS, tvrdí svedok

0

Máj 31, 2012 by admin

Polícia má troch svedkov z podsvetia, ktorí odhaľujú históriu skupiny sýkorovcov. Ferus nepôjde do väzby.

BRATISLAVA. Ľuboš Ferus, jeden z obvinených z účasti na vražde Petra Čongrádyho, v minulosti sám tvrdil, že je v SIS a má kontakty na politikov a policajtov, vypovedal svedok Ján Krajčík.

Svedok sa rozhodol spolupracovať s políciou, lebo sám   je obvinený v inej mafiánskej kauze.

Ferus bol podľa neho jedným zo štyroch ľudí, ktorí v roku 2004 dali peniaze na Čongrádyho vraždu. Priviezol ich v bordovom porsche ďalšiemu obvinenému Viliamovi Mišenkovi. Za vraždou bola skupina sýkorovcov, do ktorej Čongrády patril, hovorí svedok.

„Sýkorky nepoznám, nemám s nimi kontakty,“ bránil sa vo štvrtok Ferus na Najvyššom súde, ktorý s konečnou platnosťou zamietol žiadosť prokurátora o väzbu. Nie je na ňu  podľa súdu žiadny konkrétny dôvod.

S SIS za čias riaditeľa Ivana Lexu bol Ferus spájaný aj v minulosti, napríklad v súvislosti s vraždou Róberta Remiáša, kde v roku 2002 vypovedal ako svedok. Krátko po výpovedi ho súd prepustil z väzby, kde bol za inú trestnú činnosť. Iný senát v tom istom čase rozhodol, že má vo väzbe zostať.

Potom Ferus poslal agentúre TASR faxom rukou písané vyhlásenie, že s Lexom nemá nič spoločné, osobne ho nepozná, nikdy sa s ním nerozprával ani nestretol. Vo štvrtok po zasadnutí súdu na otázky odmietol odpovedať.
Krajčík vypovedal aj proti Karolovi Mellovi, ktorý je obvinený, že vraždu vykonal, a opäť je na úteku.

Polícia má troch svedkov, ktorí vypovedajú o zložení a histórii skupiny sýkorovcov. Ferusov advokát Ladislav Kuruc ich považuje za nedôveryhodných. „Títo svedkovia majú vlastné trestné veci, sú súdení v iných kauzách.“

Denník SME v roku 2002 odfotil Kuruca, ktorý už vtedy Ferusa zastupoval, s Lexom na káve. Vo firme RHK Real je Kuruc spoločníkom s Lexovým nástupcom Vladimírom Mitrom a ministrom obrany Martinom Glváčom zo Smeru. Vo firme bola kedysi aj premiérova manželka Svetlana Ficová.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6399723/ferus-hovoril-ze-je-z-sis-tvrdi-svedok.html#ixzz2b7GtNIWd

0 comments »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>